Yapı ve dekorasyon sektöründen güncel haberlerAkfix Köpük

Akfix MP807, kış aylarında +10C'nin altındaki ortam sıcaklıklarında kullanabilen çok amaçlı aerosol poliüretan köpüktür. Özellikleri Özel formül: 0C'nin altındaki sıcaklıklarda bile yeterli basınca sahiptir. Hızlı kurur ve yüksek verim sağlar. Kürleştikten sonra esnekliği korur. Dikey uygulamalarda çökme yapmaz. Poliüretan bazlı: Çok güçlü yapışma sağlar. Hafif donmuş, nemli yüzeylerde kullanılabilir. Bina içi ve bina dışı uygulamalar için uygundur.

Detay için tıklayınız...

Monotip

Pası nötralize ederek metal üzerindeki paslanma ve tahribatı durduran ve çevre asitlerinden etkilenmesini engelleyen, uzun ömürlü, son kat lüks sentetik boya vasıflarında, 21 değişik rengiyle ve parlak veya yarı mat seçenekte, dekoratif özellikte emsalsiz bir sentetik antipas boyadır. Doğrudan paslı veya passız metal yüzey üzerine, hem koruyucu antipas astar katı olarak, hem de son kat yağlı boya olarak tatbik edilir.

Detay için tıklayınız...

Perlitli Sıva Alçısı

Uygulama yapılacak yüzeyler toz, kir ve yağdan tamamen arındırılmalıdır. Yüzeylerdeki derin çatlak ve delikler önceden tamir edilmelidir. Su emme özelliklerine göre yüzeyler su ile ıslatılmalıdır. Çok sıcak havalarda gazbeton, brüt beton gibi daha emici yüzeylerde ıslatma işlemi kurallarına uygun yapılmalıdır. Brüt beton yüzeylerdeki kalıp yağı tamamen temizlenmelidir.

Detay için tıklayınız...

Alçıpan

BMT BORD yapı iç mekanlarında kullanılmak üzere hazırlanmış iki yüzü karton kaplı düzgün yüzeyli alçı plakalardır. Alçı harcına kimyasal katkı ilaveleriyle suya ve yangına dayanıklı olarak da üretilmektedir. Elyaf takviyesi ile daha yüksek mukavemet ve yangın dayanımına ulaşılması sağlanmıştır. Uygulama kolaylığı ile hızlı, temiz ve fire vermeden kuru bölme duvarı, asma tavan yapılması ve kaplama olanağı sağlar.

Detay için tıklayınız...

Kartonpiyer Alçısı

İç mekanlarda; kartonpiyer, perde panosu, ışık bandı, sütun, kenar, yerinde dökme asma tavan gibi dekoratif amaçlı yapı malzemelerinin yapımı ve montajında kullanılan bir yapı alçısı ürünüdür. Rahat ve kolay kullanımı için ayarlanmış, uygun işleme ve donma süresi vardır. Mikronize tane yapısı nedeniyle, döküm işlerinde kalıbın bütün detaylarını hassas ölçülerde ve çok düzgün yüzeyler halinde ortaya çıkarır.

Detay için tıklayınız...

Saten Perdah Alçısı

Çimento esaslı sıva, alçı sıva, alçı blok duvar, alçı plaka brütbeton ve benzeri iç yüzeylerin boya ve kaplamalara hazırlanmasında kullanılan bir yüzey perdah sıvasıdır. -Saten perdah alçısına; kimyasal katkılarla yüksek yapışma özelliği, uzun işlenebilme süresi, priz için gerekli harç suyunu erken kaybetmeme, uygulama yüzeyine çelik mala ile çok rahat yayılabilme...

Detay için tıklayınız...

Makine Sıva Alçısı

BMT Makine sıvası tuğla, gazbeton, briket, bimsblok, beton ve benzeri iç yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. İşleme süresi uzatılmış, yüksek mukavemetli, sıva makinesi ile uygulamak için tasarlanmış bir sıva ürünüdür. Tek katta çok düzgün yüzeyler elde edilebildiğinden boya veya kaplamadan önce ayrıca saten uygulaması gerektirmez. SIVA YAPILACAK YÜZEYLERİN HAZIRLANMASI Uygulama yapılacak yüzeyler toz, kir ve yağdan tamamen arındırılmalıdır. Yüzeydeki derin çatlak ve delikler önceden tamir edilmelidir.

Detay için tıklayınız...

Mantosür Nedir?

MANTOSÜR NEDİR? : Mantosür, doğal polimerlerden oluşan iç ve dış cephelerde kullanılan ısı, su, ses ve yangın yalıtımını aynı anda birlikte sağlayan, ayrıca doğal yapısıyla da nefes alabilen HAZIR YALITIM SIVASI'dır. Mantosür Hazır Isı Yalıtım Sıva malzemesi, binaların dış ve iç cephelerinde ısı + ses + su ve yangın yalıtımı sağlamak amacıyla doğal malzemelerin karışımından elde edilen ve hazır harç olarak uygulanan ekolojik bir üründür. Binaların dış ve iç cephelerinde uygulandığında...

Detay için tıklayınız...

Mantosür Boya Nedir?

MANTOSÜR BOYA NEDİR? : Mantosür boya, akrilik ve doğal toz polimerlerden oluşan, yüksek ısı kapasiteli etkin örtücülüğe sahip, 2-3 kat uygulandığında %30'a varan ısı tasarrufu sağlayan, organik yapısı sayesinde yıkanabilir ve silinebilir, nem, rutubet ve bakteri oluşumunu engelleyen uzun ömürlü ısı yalıtımı İÇ CEPHE BOYA'sıdır. KULLANIM YERLERİ : Yapıların iç cephe yüzeylerin de ince sıva, tuğla, bims, gaz beton, ahşap, brüt beton, alçı pan gibi yüzeylerde kullanılır.

Detay için tıklayınız...

Laminat

Tarihi insanlığın tarihi kadar eski olan ahşap gelişen teknolojiye rağmen halen insanoğlunun kullandığı en doğal, en sağlıklı ve en güvenli hammadde olmaya devam ediyor. Bu nedenle ev, işyeri ve diğer mekanların altyapısından, yapısal malzemelerine, dekorasyonundan aksesuarlarına kadar her alanda kullanılabilen ahşabın, özellikle zemin malzemesi olarak kullanılması gelişmiş ülkelerde vazgeçilmeyen hususlardan biri.

Detay için tıklayınız...

Kalekim Fugo Ultra

Ürün Tanımı:Çimento esaslı, silikon katkılı, küf ve mantar oluşumunu önleyen yüksek performanslı derz dolgu malzemesidir.Uygulama Alanları:Seramik, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır. Banyo, duş, tuvalet gibi ıslak hacimlerde, mutfak gibi kolay kirlenebilen mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, mükemmel sonuç verir.

Detay için tıklayınız...

Kalekim Fugo Flex

Uygulama Alanları:İç ve dış mekanda, büyük ebatlı rustik görünümlü seramik, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin 6-20 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır. Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu zeminlerde, dış cephe, alttan ısıtmalı sistem gibi ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, havuz su deposu gibi ıslak hacimli mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, mükemmel sonuç verir.

Detay için tıklayınız...

Kalekim Fugo Pool

Ürün Tanımı:Çimento esaslı, antibakteriyel, esnek, yüksek performanslı derz dolgu malzemesidir.Uygulama Alanları:İç ve dış mekanda, seramik, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır.Havuz, su deposu, sauna, kaplıca, banyo gibi ıslak hacimli mekanlarda, dış cephe, alttan ısıtmalı sistem gibi ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, mükemmel sonuç verir.

Detay için tıklayınız...

Kalekim Fugosim

Ürün Tanımı:Altın, gümüş ve bakır simin metalik, parlak ışıltısı ile mekânlarınızı farklılaştıran, dekoratif, hijyenik, kolay temizlenebilen derz dolgu malzemesidir.Uygulama Alanları:İç ve dış mekanlardaki seramik, gHavuz, banyo, duş gibi ıslak hacimli mekanlarda mükemmel sonuç verir.Restoran, gece kulübü, güzellik ve alışveriş merkezi gibi şık mekanlar için idealdir. Ranit seramik, porselen karo, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin derz boşluklarının yatay ve dikeyde doldurulmasında kullanılır.

Detay için tıklayınız...

Kalekim Seramik Yapıştırma Harcı

Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip, standart performanslı, tek bileşenli seramik yapıştırma harcı.Uygulama Alanları: Kaplama Malzemesi: Su emme oranı % 3'ün üzerindeki küçük ve orta ebatlı- yer ve duvar seramiği, Doğaltaş, traverten, dekoratif kaplama tuğlaları gibi kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında Maksimum 33x33 cm. ebatlı kaplama malzemeleri...

Detay için tıklayınız...