Yapı ve dekorasyon sektöründen güncel haberler



Marine Tutkal

Suya ve neme karşı son derece dayanıklı; çözücü içermeyen; tahta, metal, polyester, taş, seramik, PVC ve diğer plastik yüzlerin birbirine bağlanmasında iyi sonuçlar veren bir tutkaldır. Su ve hava nemine karşı dayanıklılığı yüzünden, özellikle deniz ve göl vasıtalarıyla binaların dış cephe metal ve ahşap aksamlarının montaj ve onarımında kullanılır. Su buharı fazla olan yerlerde özellikle evlerin banyo ve mutfaklarında, atölye ve fabrikalarda iyi sonuçlar verir.

Detay için tıklayınız...

Anti-aging Zehirli Boya

Yüzey Hazırlama: Uygulanacak yüzey temiz ve kuru olmalıdır. Uygulama yapılmadan önce yüzey, tatlı su ile yıkanmalıdır. Temiz bez kullanılarak Polisal veya Polisan Sellülozik Tiner ile silinmelidir. Ardından su zımparası ile zımparalanıp, tekrar tatlı su ile yıkanmalıdır. Yeni polyester yüzeylerde iyi sonuç alınması için, boyadan önce en az üç kat, 200 m kuru film tabakası bırakacak POLİMARİN TEKNE ASTARI uygulanmalıdır.

Detay için tıklayınız...

Elegans Anti-aging

Geliştirilmiş silinme özelliğine sahip, kir ve lekeleri bloke ederek yüzeye işlemesini engelleyen, kokusuz ve esnek yapıda, ipeksi mat dokuda, bir iç cephe boyasıdır. Antimikrobiyel özelliğini, küf ve mantar önleyici özelliğiyle birleştiren Elegans Anti-aging çok sağlıklı bir boyadır. Bu özellikleri sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzeylerde...

Detay için tıklayınız...

Schöneline Pvc Kapı & pencere

Schönline'ın yüksek performanslı PVC pencere ve kapı dizaynları sadece estetik güzellikleri ile değil, üstün Avusturya teknolojisi ile yakaladığı mükemmel kalitesiyle de rekabetin çok önüne geçmiştir. Dünya standartlarının yakalayamadığı bir beyazlığa ve parlaklığa sahip, Schönline PVC profillerinden üretilen pencere ve kapılarınız hiçbir zaman boya veya cila gerektirmeden uzun yıllar boyunca inanılmaz beyazlıklarını koruyarak evinizin her zaman güzel görünmesini sağlar.

Detay için tıklayınız...

Boya Dekorasyon

Mobilya seçiminiz ister antikalardan oluşsun ister modern çizgide veya klasik olsun, duvar renginizin seçiminde belirleyici bir unsurdur. Beyaz tavanlar odalara yükseklik hissi verir. Tavanın beyaz olması, özellikle de fazla ışık olmayan karanlık odalarda uygundur. Ancak daha uyumlu bir hava yaratmak istiyorsanız, duvarı boyamak için kullandığınız boyayı yarı yarıya karıştırarak elde ettiğiniz bu açık tonu tavanda da kullanabilirsiniz.

Detay için tıklayınız...

Pvc Kapı ve Pencere

Çok estetik bir görünüşe sahip, eşsiz beyazlıktaki pürüzsüz ve parlak yüzeyi her mekan için mükemmel bir seçimdir. Her türlü dekorasyona uyum sağlayacak çok şık dekoratif cam çıtaları. İsteğe bağlı olarak tek , çift ve üç cam uygulamalarıyla evinizi şehrin gürültüsünden arındırır. 80 mm genişliğinde çift tarafa açılabilen özelliği ile ılıman iklim koşullarında modern yaşam alanlarınızı dış mekanlarla bütünleştiren eşsiz bir kapı ve...

Detay için tıklayınız...

Kalekim İzoflex

Ürün Tanımı Çimento esaslı, su geçirimsizliği sağlayıcı kimyasal katkılar içeren, tek bileşenli su izolasyon harcı. Uygulama Alanları > Özellikle binaların düşük döşemelerinde (banyo, wc), > Su depolarında, > Küçük ölçekli teraslarda, balkonlarda, > Beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine kullanılır. Özellikleri > İzoFlex Beyaz, içme suyu depolarında kullanıma uygun, > Fırça veya mala ile uygulama imkanı.

Detay için tıklayınız...

Vagner Sert Köpük

Expanded Polistiren Sert Köpük Styropor (EPS), bünyesindeki şişirici gazı organik bir bileşen pentan olan ve stren monomerin polimerizasyonu ile elde edilen termoplastik bir yalıtım malzemesidir. Bünyesinde çok sayıda (1 m³ EPS'de 3-6 milyar) küçücük kapalı gözenekli hücrelerinde kuru ve durgun hava hapsolmuştur. Bilindiği gibi kuru ve durgun hava en iyi yalıtım malzemesidir ve EPS'nin mükemmel ısı yalıtımını bu içlerinde durgun ve kuru hava hapsolmuş gözenekler sağlar.

Detay için tıklayınız...

Güneş Enerjisi

Üzeri yansıtıcı alüminyum folyo kaplı ozon dostu monoblok poliüretan izolasyonlu Vakum ortamında otomatik makinada yıkanıp monte edilmiş kollektör camları Güneş enerjisi sisteminin en önemli parçasıdır. UV. Dayanıklı sızdırmazlık sağlayan cam fitili ve contalar (EPDM) Çevre şartlarına dayanıklı elektrostatik toz boyalı kasa Alt örtüsü Plastik PP tabanlı olan çok özel kasa Güneş Enerji Sisteminde gereken durumlarda koloyca cam değiştirmeye uygun cam çıtası dizaynı.

Detay için tıklayınız...

Kendinden Yapışkanlı Membran

Sim Self membran bitüm esaslı, bir yüzü polietilen yada renkli doğal mineral kaplı, diğer yüzü sökülebilir folyo bulunan, kendinden yapışma özelliği bulunan su yalıtım membranıdır. Bir yüzü mineral kaplı olarak da üretilen Sim Self membran böylece güneş ışığından olumsuz etkilenmeden son kat kaplama malzemesi olarak da kullanılabilmektedir. Simself membran su geçirmezlik özelliği, yapı hareketlerine uyumluluğu ve kendinden yapışma özelliği ile bir çok detaya pratik çözümler getirmektedir.

Detay için tıklayınız...

Penguen Membran

PENGUEN serisi su yalıtım membranlarımız sıcak ,ılıman ve orta soğuk iklim kuşağının ideal tercihi olan plastomerik seri bitümlü su yalıtım örtüleridir. Bu tip bitümlü membranlarımızda bitümün dayanıklılığını arttırmak için termoplastik reçineli ataktik poli propilen (A.P.P.) kullanılmaktadır. Bitümlü örtünün gerilmelere karşı mekanik direncini artırmak için ise donatı olarak Camtüllü (fibarglass) Ya da Polyester Keçe taşıyıcı lar kullanılmaktadır.

Detay için tıklayınız...

Akfix Mermer Yapıştırıcı

Akfix G400 polyster reçine esaslı iki bileşenli bir mermer ve doğaltaş yapıştırıcısıdır. Özellikleri UV ye dayanıklıdır. Seyreltik asit ve alkali çözeltilere dayanıklıdır. Sertleşmiş yapıştırıcı -10 ile + 100 0C de dayanıklıdır. Uygulamadan 2 saat sonra yapıştırılan yüzeyler kullanıma hazırdır. Sertleşme esnasında renk değişimi, çatlama, küçülme yapmaz.

Detay için tıklayınız...

Akçalı Sprey Boya

Ahşap, metal, beton, sıva, vs. gibi iç ve dış yüzeylere uygun, hızlı kuruyan, koruyucu bir film tabaka, oluşturan modifiye akrilik esaslı, solvent bazlı bir sprey boyadır. Mobilya ve eşya gençleştirme, beyaz eşya genel onarım, hobi, dekorasyon, bisiklet, motosiklet ve otomativ alanlarında kullanılabilen mat veya parlak görünümde,solmaya dirençli çeşitli dekoratif renk boya ve verniklerin yanı sıra, farklı ihtiyaçlara cevap verebilen muhtelif çeşitleri mevcuttur.

Detay için tıklayınız...