İzolasyonda Profesyonel Çözümler Alanya AntalyaSes izolasyonu

İstenmeyen rahatsızlıklara gürültü denir. Ses izolasyonu bulunduğunuz ortamları istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, aynı zamanda gürültülü alanlara (sinema, müzik stüdyosu) yapılan yalıttım da dışarıya yayılan gürültünün en aza indirmek için yapılan yalıtım türüdür. Gürültünün insan üzerinde çok çeşitli psikolojik etkileri bilimsel olarak tespit edilmiştir.

Çağımızın en önemli hastalıklarından birincisi olan stresin kaynağın da gürültü ortamlar gelmektedir. Bu nedenle stres ve gürültü insan sağlığını çok olumsuz yönde etkilemektedir. Başlıca sinirlilik, uykusuzluk, sindirim ve dolaşım sistemi bozuklukları, iş veriminde düşüş ve erken doğumlara varan kadar nedenleri sıralamak mümkündür.

Uzun süre gülütlüye maruz kalmış kişilerde yapılan incelemelerde büyük ve önemli miktarda işitme kaybına yol açmıştır. Ve en kötü tarafı ise bu şekilde işitme kaybı yaşayan kişilerde herhangi bir ilaçlı tedavi veya cerrahi operasyonla tedavisinin olmadığı kanıtlanmıştır. Ve ayrıca çok fazla gürültülü yerlerde gürültünün fazla olması ile yaşanan dikkatsizlik sonucu yaşanan iş kazalarını da sıralayabiliriz.

 • Duvar
 • Yapıştırıcı harç
 • IB ısı ızolasyon paneli
 • Dübel
 • Birinci kat sıva
 • Sıva şiltesi
 • İkinci kat sıva
 • Boya

 • Isı izolasyonu

  Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın değişik ısıtma sistemleri kullanarak evimizi ısıtır, yazın ise evimizi klimalar yardımı ile soğuturuz. Isı yalıtımı kışın ısıtmak yazın ise soğutmak için kullandığınız enerjiyi azaltmak için binaların dış cephe duvarları camlar ve kapı pencere doğramalarında ısı geçişini azaltan önlemler almaktır. Bu şekilde kullandığınız enerjiyi yarı yarıya azaltarak enerji tasarrufu elde edersiniz.

  Kurallara göre yapılan bir ısı yalıtımında harcadığınız enerji yarı yarıya indiği gibi aynı zamanda dengeli oda sıcaklıkları yaratarak sağlıklı konforlu mekanlar oluşturur. Evlerinizde küflenme ve mantar oluşumunu engeller terlemeyi önler. Yakıt tüketiminde yarı-yarıya azalmalar olduğundan dolayı artık gazları azaltarak dünyamızın en büyük sorunu olan global ısınmaya karşı da katkısı bulunmaktadır.

  Su izolasyonu:

  Yapılara en fazla zarar veren maddelerin başında su gelir. Yapılarımız yağmur, kar, binanın bulunduğu bölgedeki toprağın nemi gibi dış faktörlü etkenlerin dışında. Tuvalet, banyo, mutfak gibi bölgelerde kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalır. Su yalıtımı yapılarınız tehdit eden sudan korunmak için yapılan işleme su yalıtımı denir.

  Binalar nüfuz eden su, yapımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su betonun çürümesine ve çatlamasına neden olur. Su yalıtımı uygulaması binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasına da neden olur. Suyun çatılarımızdan akması tavanlarımızdan sızmasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar yaratmak mümkündür.