Yapılarınızda Modern, Şık, Dayanıklı Ve Huzur Dolu OrtamlarDoğru odayı nasıl planlayabilirsiniz?

Akılcı bir planlama ve yerinde seçimlerle salonunuz, yemek odanız ya da yatak odanızda bir ''baştan yaratma'' oyunu oynayabilirsiniz. Adımlarımızı takip edin.

Huzurlu sosyal ortamlar yaratın

Öncelikli olarak, yetişkinlerin dinlenmesi ve hoşça vakit geçirmesi için tasarlanmış bu oda çok sayıda oturma seçeneğine sahip. Oturma odasında seçeneklerin çokça olması, sade ve pastel renklerin kullanılması, huzurlu bir ortamın yaratılıp ışığın maksimuma çıkarılmasında büyük rol oynar.

Masa lambaları, şamdanlar da akşamları loş bir hava yakalamanız konusunda etkili olur. Böylesi bir atmosferde çiçekli bir motifin kullanılması mekanda bütünselliğin yakalanmasını sağlar. Sandalyeler ve kanepeler için kullanacağınız örtüler de, çiçekli motifleri kullanmanız için pratik çözümlerdir.

Kullandığınız malzeme ve renkler, mobilya boyutları, doğru aydınlatma seçimi, tekstil ve aksesuar detayları. Tüm bunlar bir odanın akılcı ve doğru planlamasında etkili olan ana unsurlardır. Unutulmaması gerekenler odayı kim kullanacak?

Depolama: Kitaplar, televizyon ve ses sistemi nereye yerleştirilecek?

Yer döşemesi:

Sert ya da desenli yer döşemeleri oturma odaları için uygun olabilir.

Perde: Akşam saatlerinde loş ve sıcak ortamlar yaratmak için perdeler mükemmel çözümdür. Ancak gündüz oturma odanız yeterince ışık almıyorsa odanızın karanlık olmasına yol açabilir. Bu nedenle şık tüllerle güneşlik kullanmak uygun bir alternatif olabilir.

Mobilya: Bir kanepe bir ömre bedeldir! İşte bu sebeple yeni bir konsepte uydurmak için yeni bir kanepe satın almak zorunda kalmadan, örtü kullanarak pratik bir çözüme başvurabilirsiniz.

Aydınlatma: Dimmerli başucu lambaları aydınlatma konusunda harikalar yaratır. Odanın farklı köşelerinde kullanacağınız abajur ve okuma lambaları akşamları konforlu bir atmosfer yaratmanızda faydalı olabilir.

Aksesuar: Taze çiçek, yastık, battaniye ve şallar odanıza renk katmanın mükemmel yollarıdır.

Sakin ve Dinlendirici Renkler Seçin

Yatak odaları her şeyden önce huzurlu, sakin ve rahatlatan ortamlar olmalıdır. Pastel renklerde kombine edilmiş ahşap bir yatak, onu tamamlayan bir şifoniyer ve modası geçmeyecek çizgide bir gardırop sıcak bir ortam yaratmak için kullanılabilir. Küçük bir berjer ve paravan da odanıza şıklık eklemek için iyi bir seçenek olabilir.

Unutulmaması Gerekenler

Depolama: Gömme dolaplar yerden kazanmak için pratik bir çözümdür. Böylece yatak odanızda şifoniyer veya komodinlerinizi rahatlıkla, koyabileceğiniz alanlar yaratmış olursunuz.

Yer döşemesi: Açık renk halılar yatak odaları için ideal olsa da, mekandaki hakim renge yakın bir tonda, tek renk bir halı da seçebilirsiniz.

Perde: İçerisini göstermeyecek tül veya güneşlikler yatak odaları için iyi bir çözüm olabilir.

Mobilya: Bir yatak odasının ana bileşenleri yanında koltuk, sandık gibi mobilyaları tercih etmek mekana farklı bir hava katar. Paravanlar yatak odalarında ayrı bölümler oluşturmak için kullanılabilir.

Aydınlatma: Tavandan aydınlatma elbette olmazsa olmazdır, ancak geceleri huzur dolu bir atmosfer yaratmak için başucunuza okuma lambası yerleştirmeyi de unutmayın.

Aksesuar: Koltuk üzerine atacağınız bir şal ya da yastıklar sakin renklerin hakim olduğu mekana renk katar.

Odanızı Daha Geniş ve Aydınlık Kılın

Yemek odalarının hem davetkar hem de pratik olması gerekir. Geleneksel bir yemek odasında İskandinav tarzı bir konsol depolama için mükemmel bir seçim olabilir. Aynı zamanda bir köşeye yerleştirilen küçük bir çalışma masası da planlamanıza katkı sağlayabilir. Doğru bir aydınlatma ise yaratmak istediğiniz ambiyansı oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

Unutulmaması Gerekenler:

Depolama: Klasik tarzda bir konsol, yemek takımlarınızı, bardaklarınızı saklamak için sade bir depolama yöntemi olabilir.

Yer döşemesi: Sert yer döşemeleri her zaman daha pratiktir, fakat büyükçe bir kilimle algıyı yumuşatabilir ve mekana sıcaklık katabilirsiniz.

Perde: Serin akşamlarda ortama konfor katan ve sıcaklık hissi uyandıran perdeler yemek odaları için tercih edilebilir.

Mobilya: İskandinav stili için açık renk mobilyaları tercih edebilirsiniz. Varolan koyu renk mobilyalarınızı aynı etkiyi yaratmak için açık renk masa ve sandalye örtüleriyle bu stile uygun hale getirebilirsiniz.

Aydınlatma: Yemek odaları için ideal aydınlatma türü loş ışıklandırmadır. Dimmerli lambaları ya da şamdanları tercih edebilirsiniz.

Aksesuar: Açık tonların hakim olduğu bir yemek odasında renkli aksesuarlar, modern yemek takımları, taze çiçekler ve küçük desenli bir halı mekana hareket katabilir.


Yerden Isıtma Sistemleri Alanya Antalya

Isınan hava yukarıya doğru hareket eder. Bu gerçeğe bağlı kalınarak yerden ısıtma sisteminin radyatörlü sisteme nazaran neden daha konforlu olduğu kolayca anlaşılabilir. Radyatörlü sistemde sıcaklık baş hizasından yukarıya tavana doğru çıkar ve daha sonra soğuyup aşağıya doğru ayak seviyesine soğuk bir esinti hissedilecek şekilde hareket eder. Diğer taraftan yerden ısıtma sistemi ile kişilerin ayak, vücut ve başında hoş bir sıcaklık hissetmesine sebeb olur. Yukarıya doğru yoğun olmayan hafif bir hava hareketi oluşturduğundan dolayı toz tanelerinin ortama yayılmasını önemli ölçüde azaltmakta dolayısıyla astım ve alerji hastaları açısından konforlu bir ortam sunmaktadır.

Detay için tıklayınız...

Modern Dizaynlı Banyolar & Banyo Tadilatı Alanya

Banyo, yeniden hayat demektir. İnsanoğlunun günlük yaşamda yeniden hayat bulduğu mekanların başında gelen banyo, en huzurlu ve hijyenik olması gereken alanların başında gelmektedir. Banyoyu ferahlatan ve güzelleştiren şık tasarımlarsa her geçen gün piyasadaki yerini almaktadır. Biz Demir HomeFix olarak Alanya ve çevresinde hergün yenilenen tasarım ve ürünleri en iyi fiyatla ve en kaliteli servisle müşterilerimizin kullanıma sunmaktır görevimiz. Modern ve şık bir banyoya sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil.

Detay için tıklayınız...

Duş ve küvet Kabinleri, Buhar Kabinleri ve Jakuziler Alanya

Interduş tanınmış bir Türk firması olup, Interduş ve Inter akrilik küvet üretiminde Türk sanayisine öncülük eden bir firmadır. Sürekli büyüyen dinamik bir firma olarak 1994 yılında kurulmuştur. Demir Home Fix olarak, Alanya da tadilat ve taahhüt işlerimizden kullandığımız hidro masajlı küvetler, buhar banyosu, fonksiyonlu kompakt duş üniteleri ve aksesuarları tamamını 1997 yılından beridir Interduş olarak kullanmaktayız...

Detay için tıklayınız...

Modern, Sağlam Mutfak Ve Banyo Dolaplarıı Alanya

Bayanlar evde oldukları sürece zamanının çoğunu geçirdikleri, kendi el becerilerini gösterdikleri ve onlar için en önemli mekânları mutfaklardır. Banyo ile beraber en fazla dekorasyon aksesuarı bu mekânlar için bulabileceğiniz gibi çeşidin fazla olması dekorasyon sanatını daha da kolaylaştırmaktadır. Mutfak mobilyaları , mutfak köşe takımları denildiğinde akla ilk gelen ürün dolaplardır. İçi ferah, bol çekmeceli, raflı, kendinden kilitli, özel gözlü, ankastre ve daha nicesini sayabileceğimiz özellikleri barındıran dolaplar günümüz dekorasyonunda sade ve alışık olmaktan çıkarak dekorasyonu tamamlayıcı rollerdedir...

Detay için tıklayınız...

Şömine Sistemleri Alanya Antalya

Şömineler mükemmel tasarımları ile hemen, hemen her mekana montaj edilebilen, soğuk kış aylarında mekanlarınıza sıcacık ortamlar sağlayan, dekoratif görüntüleri ile evlerinizin en güzel bölümlerini süsleyen. Aynı zamanda çok farklı modelleri ile ısıtma özelliğinin yanın da görsel olarak da evlerinize bambaşka değerler katar. Genel olarak tercih edilen iki model ayrıntılı detayları ile aşağıda açıklanmıştır...

Detay için tıklayınız...

Küvet- Duş Teknesi ve Kabinler Alanya

Öncelikle yerli ürünleri tercih etmelisiniz. Piyasalarda çok sayıda gösterişli olarak sergilenen duş kabinler, küvetler ve buhar sistemleri bulunmaktadır. Bu ürünler Asya ülkelerinden ithal edilen son derece kullanışsız basit ürünlerdir. Elbette, göründükleri kadar sağlam ve dayanıklı değillerdir. Ülkemizde gerçekten Avrupa standartlarını aratmayan kalitede ürünler üretilmektedir. 1997 yılından beridir Alanya da tadilat tamirat ve taahhüt işleri yapmaktayız. Duş kabin, duş tekneleri, küvetler hidro masajlı küvetler ve buhar sistemlerinde Interduş'u tercih ettik. Çünkü kalitesi gerçekten çok üstün servisi ağı, teknik destek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan müşterilerimize hizmet etmekteyiz...

Detay için tıklayınız...